AURIŲ MIESTELIO URBANISTINĖ VIZIJA

Bendorių kaime įsikūrusio miestelio koncepcija ir kryptinga vystymo strategija

FAKTAI


Data: 2017 m.
Vieta: Vilniaus raj.
Užsakovas: TC Investicija, UAB
Projekto tipas: Urbanistinė vizija


APIE PROJEKTĄ

Vilniaus apylinkių kraštovaizdyje kuriame ekologišką miestelį, kuris turėtų kokybiškas viešąsias erdves, prie natūralios gamtos jautriai pritaikytą visą reikalingą infrastruktūrą ir tarpysavyje derančią pastatų architektūrą. Bendorių kaime, už 6 km nuo Vakarinio Vilniaus aplinkkelio erdvioje 21 ha teritorijoje prie žirgyno įsikurs 150 inovatyvių liberalios vakarietiškos pasaulėžiūros vilniečių šeimų. Prisidėti prie projekto kviečiami tie, kurie supranta ekologijos svarbą, žengia koja kojon su technologijomis, kuriems svarbu, kas bus jų būsimi kaimynai ir kaip atrodys jų ir aplinkiniai namai, kaip bus apželdinta jų gatvelė ir kas rūpinsis bendruomenės parku, sodais, šiltnamiais ir daržais. Miestelyje galios estetinis reglamentas ir kaimynų elgesio kodeksas, kuris taps bendruomenės kūrimo ir augimo pagrindu. Nuoseklus, kryptingas ir estetiškas miestelio vystymas užtikrins ilgalaikį miestelio gyventojų investicijų tvarumą ir bendros architektūrinės ir urbanistinės struktūros vientisumą.

VIZIJA

Prie prieigų įsikurs „Aurių miestelio centras“ su daugiafunkciniu pastatu, komercinėmis ir visuomeninėmis funkcijomis, šalia jo – „Šeimos verslų“ alėja, kur gyventojai turės atskiras patalpas ir atskiras prieigas savo verslui iš galinės savo kiemo pusės. „Žirgyno vilose“ išsidėstę 2 nedideli jaukūs kvartaliukai su vaizdais į žirgyno teritoriją, o šalia jų – erdvus sklypas „Žirgyno dvarui“ su jau esama kūdra. „Kalvos“ – sklypai aukščiausiose miestelio vietose iš kurių atsiveria tolimos panoramos, o „Slėnis“ – smagus amfiteatrinis reljefas, kur namai vieni kitiems neužstos vaizdo nuo kalno. 

„Pakrantės“ – sklypai aplink miestelio parką su ežeriuku, o „Sporto ir sodininkystės erdvė“ – vieta agrokultūrinėms bendruomenės ir pavienių gyventojų iniciatyvoms. „Šeimų alėja“- gatvelė be automobilių šiaurinėje miestelio dalyje, pritaikyta jaunų šeimų poreikiams.

Aurių miestelio planas
Žirgyno vila
Kalvų kvartalas

PASTATŲ TIPAI

Nuosekliai išstudijavus teritoriją ir įvertinus galimą namų aukštingumą, bendrą plotą, reljefo nuolydį sklype, šlaito kryptį, sklypo plotą ir galimą namų tarpusavio blokavimo principą, nustatyta, kad visoje teritorijoje galėtų atsirasti apie 9-12 skirtingų namų tipų. Tai galėtų būti ir nedidelės 3-4 sublokuotų namų eilės, skirtingo aukštingumo ir blokavimo principo dviejų butų namai, įvairaus dydžio ir konfigūracijos vieno buto namai ir vilos bei vieno ar dviejų butų namai šlaite.

Vieno aukšto 130m2 – 150m2

Didelis vieno aukšto namas su 3-4 miegamaisiais kambariais.

Vieno aukšto 80m2
Nedidelis namelis porai arba jaunai šeimai su 1-2 miegamaisiais kambariais.

Vieno aukšto su mansarda 110m2 – 130m2
Kompaktiškas namas su miegamaisiais kambariais mansardoje.

Dviejų aukštų 130m2- 150m2
Didelis, bet kompaktiškas namas, leidžiantis sutaupyti vietos kieme.

Vieno aukšto su cokoliniu aukštu 110m2
Kompaktiškas namas šlaite su svetaine pirmame aukšte ir miegamaisiais kambariais cokoliniame aukšte (prieigos iš viršaus).

Vieno aukšto su mansarda ir cokoliniu aukštu 130m2 – 150m2
Didelis namas sklype šlaite su svetaine pirmame aukšte ir garažu cokoliniame aukšte (prieigos iš apačios).

Vieno aukšto su mansarda 80m2

Nedidelis blokuotas labai efektyvus namas dviems arba jaunai šeimai.

Dviejų aukštų 110m2

Du kompaktiški namai viename sklype sublokuoti per stoginę ar garažą ir sandėliuką.

Vieno aukšto su mansarda 110m2

Dviejų butų namas su miegamaisiais kambariais mansardoje.

PROJEKTO BUKLETAS