KLAIPĖDOS LEZ TERITORIJOS ORIENTAVIMOSI IR ŽENKLINIMO SISTEMA

Klaipėdos LEZ teritorijai skirtas projektas, kuriuo siekiama sukurti gerai suplanuotą ir lengvai suprantamą orientacinę sistemą

FAKTAI


Data: 2020 m.
Vieta: Klaipėda
Užsakovas: UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė
Projekto tipas: Teritorijos orientavimosi ir ženklinimo sistema


APIE PROJEKTĄ

Orientuotis didelėje ir kompleksiškoje teritorijoje padeda gerai suplanuota ir lengvai suprantama orientavimosi sistema, kuri leidžia:

• Lengvai ir sėkmingai pasiekti savo kelionės tikslą;

• Žinoti, savo buvimo vietą kitų svarbių objektų atžvilgiu;

• Išlaikyti kelionės kryptį ir išvengti nesusipratimų;

• Atrasti naujas vietas ir paslaugas.

Klaipėdos LEZ teritorijai skirta orientacine sistema siekiama sukurti ne tik grafinio atvaizdavimo šablonus ar ženklų maketus, bet ir pagrindinius sistemos planavimo principus, kurie užtikrintų integruotą, aiškią, nuspėjamą ir lengvai skaitomą sistemą, atitinkančią naudotojų poreikius. Siūloma sistema – lengvai plečiama ir prisitaikanti prie naujų ar besikeičiančių teritorijos naudotojų. Pasikeitus daliai teritorijos naudotojų nebūtina perdarinėti ar keisti visų ženklų ar rodyklių.

STRATEGIJA

Siūloma vadovautis logika, kai kiekvienoje gatvių sankirtoje nukreipiama į skirtingai įvardytą zoną, pavyzdžiui, A, B, C, D ir E. Toks dalijimas padeda išvengti nesusipratimų, kiekvienu sprendimu gali būti pasiekiama viena konkreti zona, todėl lankytojui aišku, kur jis yra ir kokios zonos jo laukia toliau. Siūlomi ženklai skirstomi į penkias kategorijas:

• informacinius;

• įvažiavimo nukreipiamuosius;

• pagrindinėse sankryžoje esančius informacinius-nukreipiamuosius;

• šalutinių sankryžų nukreipiamuosius ženklus ;

• sklypus žyminčius ženklus.

ŽENKLŲ TIPAI

Ženklinimo sistema suplanuota, taip, jog lydėtų teritorijos lankytoją nuo bet kurio įvažiavimo iki reikiamo sklypo ir atgal. Orietavimosi sistemos – tai darnus architektūros, kraštovaizdžio, ženklų, žmonių bei spausdintos ir skaitmeninės informacijos derinys.

Planuojant tokią sistemą svarbu suprasti kognityvinius procesus formuojančius žmogaus sprendimus ieškant kelio naujoje aplinkoje bei kokią įtaką tiems sprendimams daro urbanizuotos aplinkos elementai.

IŠTRAUKOS IŠ BUKLETO

Urbanistiniai elementai

Ženklų hierarchija

Techniniai duomenys

Šrifto naudojimo pavyzdžiai

PROJEKTO BUKLETAS