KLAIPĖDOS LEZ TERITORIJOS VYZTYMO VIZIJA

Kaip tvari aplinkos transformacija gali keisti svarbiausios pramonės teritorijos Lietuvoje ateitį

FAKTAI


Data: 2019
Vieta: Klaipėda
Užsakovas: Klaipėdos laisvoji ekonominė zona
Projekto tipas: Urbanistinė vizija


APIE PROJEKTĄ

UAB “Klaipėdos laisvoji ekonominė zona” yra daug metų sėkmingai veikianti įmonė, kurios siekis yra tapti geriausia darbo vieta šalyje ir inovatyviausia pramonės teritorija regione. Urbanistinės vizijos tikslas yra pasiūlyti planavimo produktus, kurie leistų nubrėžti ilgalaikę Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijos vystymo kryptį ir užtikrinti bendrą socialinių, ekonominių ir erdvinių komponentų sinergiją, bei ilgalaikį tvarumą. Šios vizijos objektas – fizinės Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos erdvių charakteristikos, gyvybingumą lemiantys plano sprendiniai, pasiekiamumas ir transportas, erdvinė integracija ir vietos identitetą formuojantys veiksniai. Bendrovė aiškiai deklaruoja savo vertybes – komandiškumas, atvirumas, pagarba, kūrybingumas ir drąsa, kurios yra svarbios ir reikalingos sėkmingam ir kryptingam verslo ir teritorijos vystymuisi. Tam būtina sukurti ilgalaikę
ir nuoseklią teritorijos vystymo viziją, atitinkančią Klaipėdos LEZ bendruomenės ir kitų suinteresuotų grupių poreikius, apibrėžti teritorijos charakterį, suformuluoti teritorijos kokybę nustatančius kriterijus ir pasiūlyti naujų funkcijų. Vizija taip pat analizuoja transporto ir pasiekiamumo, viešosios erdvės ir jos įvairovės, funkcinės įvairovės ir identiteto problematiką, pateikia gaires ir rekomendacijas tolesniam teritorijos vystymuisi. Veiksmų planas sukonkretina vizijos projektus, nustato jų rodiklius, juos tarpusavyje prioritetizuoja ir sudėlioja laike.

IŠTRAUKOS IŠ ANALIZĖS IR VYSTYMO SCENARIJŲ DALIES

Pasaulinės pramonės tendencijos

Tvarumo vertinimas ir ambicija

Ambicijos įgyvendinimo lygmenys

Vystymo scenarijai

TERITORIJOS VIZIJOS KONCEPCIJA

Žalias perimetras bei ekologiniais principais paremtas vystymas teritorijos viduje

Aiškus ir patogus pagrindinių gatvių tinklas, o funkcijos įrengiamos susikirtimo vietose

Charakterį pabrėžiantys patekimai į teritoriją kuriant autonomišką miesto dalies įvaizdį

Gatves formuoja pastatų komerciniai fasadai, ūkiniai kiemai yra paslėpti

Teritorijoje kuriamos papildomos funkcijos darbuotojams ir lankytojams

Viešosios erdvės kuriamos šalia pagrindinių vystomų funkcijų

Funkcinių zonų prioritetas pėstiesiems ir dviratininkams. Automobilių parkavimas sprendžiamas šių zonų pakraščiuose

Visoje teritorijoje yra skatinamas bemotorių ir grupinio transporto judėjimas. Šalia visų gatvių tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai

TERITORIJOS FUNKCINĖS ZONOS

Teritorijoje vystomų funkcinių zonų sėkmingą veikimą lemia ir šių teritorijų kuriami įvaizdžiai bei jų architektūrinė išraiška. Kiekviena iš šių zonų turi aiškiai išreikšti veikiančias funkcijas ir būti atpažįstama naudotojų, patraukti lankytojus orientyrais. Atskiros funkcinės zonos tolimesniuose skyriuose yra detalizuojamos pasiūlant galimas šių zonų erdvines konfigūracijas ir nustatant pagrindinius vystymo rodiklius.

Teritorijos funkcinės zonos
1. Aktyvus poilsis ir laisvalaikis
2. Mokslo ir inovacijų parkas
3. Smulkesnė prekyba ir paslaugos 4. Didesnės komercijos centras
5. Šiauriniai teritorijos vartai

TERITORIJOS VYSTYMO VIZIJA

PROJEKTO BUKLETAS

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.