LAISVĖS 58

Gyvenamųjų namų su komercinėmis ir/arba administracinėmis patalpomis kompleksas Laisvės pr. 58, Vilniuje.

FAKTAI


Data: 2022 m.
Vieta: Laisvės 58, Vilnius
Užsakovas: GELINVESTA, UAB
Projekto tipas: Sąlygų ir užduoties rengimas


APIE PROJEKTĄ

Kviestinio architektūrinio konkurso objektas – gyvenamųjų namų su komercinėmis ir/arba administracinėmis patalpomis kompleksas Laisvės pr. 58, Vilniuje.

Tai daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis ir viešų erdvių, esančių šalia sklypo sutvarkymo reikalaujanti užduotis. Sklypo teritorija šalia Spaudos rūmų šiuo metu yra sparčiai urbanizuojama, šioje vietoje kyla ne vienas aukštuminis pastatas, o patogi infrastruktūra viso miesto masteliu skatina naujų, įvairios paskirties objektų atsiradimą rajone.

IŠTRAUKOS IŠ BUKLETO

Urbanistinis kontekstas

Vykstantys projektai

Projektavimo užduotis

PROJEKTO AMBICIJA

Laisvės pr. ir T. Narbuto gatvių sankryžoje formuojasi naujas aukštuminių pastatų kvartalas, tačiau šiandien Vilnius neturė nė vieno gero aukštuminio gyvenamojo pastato, todėl neretai ši tipologija nepasiteisina. Laisvės pr. 58 gali tai pakeisti. Šis projektas turėtų prisidėti prie Vilniaus miestovaizdžio, vizualinių ašių ir koridorių, orientacijos pasaulio šalių atžvilgiu ir bendro miesto silueto.

KONKURSO NUGALĖTOJAI

Nugalėtojas – “mikroMIESTAS” – Architektūros Kūrybinė Grupe (AKG). Autoriai: Remigijus Bimba, Giedrė Barzdžiukaitė, Greta Zelenkauskaitė, Raimondas Gudauskas.

Komplekso koncepcija – perkelti „įsivaizduojamo miesto“ audinį į lokalią teritoriją, sukuriant „mikro miestą“, kuriame būtų skiriamas dėmesys funkciniams ir socialiniams aspektams, ir trims veiklų kategorijoms – gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui . Kuriamas kvartalas šiuolaikišką gyvenimo būdą vertinantiems miestiečiams, kuriame integruojasi visuomeninės ir komercinės erdvės kartu su gyvenamosiomis.mikroMIESTAS 01
mikroMIESTAS 03
mikroMIESTAS 04
mikroMIESTAS 05
mikroMIESTAS 06
akg plansetas