LVIVO 38

Gyvenamųjų namų, biurų ir komercinių patalpų aukštuminio pastato Lvivo g. 38, Vilniuje, kviestinio architektūrinio konkurso sąlygos ir užduotis.

FAKTAI


Data: 2022 m.
Vieta: Lvivo 38, Vilnius
Užsakovas: RELEVEN, UAB
Projekto tipas: Sąlygų ir užduoties rengimas


APIE PROJEKTĄ

Konkurso objektas – gyvenamųjų namų, biurų ir komercinių patalpų aukštuminis pastatas Lvivo ir Gegužės 3-iosios gatvių sankirtoje. Konkurso teritorija turi labai didelį potencialą ir reikšmingai prisidės prie Lvivo gatvės identiteto kūrimo. Šiuo projektu  siekiama kurti aukštos kokybės aukštuminį kvartalą, kuris pasižymėtų inovatyvumu, tvarumu ir darniai įsilietų į miesto kontekstą, sukurdamas kokybiškų paslaugų įvairovę ir patrauklias erdves miestiečiams.

IŠTRAUKOS IŠ BUKLETO

Urbanistinis kontekstas

Vykstantys projektai

Projektavimo užduotis

PROJEKTO AMBICIJA

Vilniaus mieste trūksta išskirtinių gyvenamųjų dangoraižių. Palei Konstitucijos pr. gausu biurų, komercinių aukštuminių pastatų, tačiau vakarų metu čia trūksta žmonių įnešamos gyvybės. Užsakovo tikslas yra sukurti išskirtinės kokybės gyvenamąją ir darbo aplinką, miestą mylintiems žmonėms. Projekto apimtis suponuoja, kad homogeniškas, vieningos stilistikos biurų kvartalas nebūtinai yra tai, ko reikia šiai vietai, todėl architektai kviečiami mąstyti ir permąstyti šiandienines gyvenamosios ir darbo aplinkos normas ir siūlyti išskirtines vertikalaus miesto, o ne pastato koncepcijas.

Koks turėtų būti modernus vilnietiškas dangoraižis? Kokią aplinką siekiama kurti? Koks šios aplinkos santykis su likusiu miestu? – šie ir kiti klausimai pastūmėjo diskutuoti, analizuoti, klasifikuoti ir vertinti skirtingų tipų ryšį su Užsakovo projekto ambicijomis.KONKURSO NUGALĖTOJAI

Po ilgų diskusijų komisija priėjo prie išvados, kad darbas pavadinimu Cube geriausiai atitinka Lvivo g. ir Naujajame Vilniaus centro (CBD) viziją bei vertybinius aspektus, todėl komisija nugalėtoju paskelbė Architektūros kūrybinės grupės (autoriai: R. Bimba, G. Bardžiukaitė, R. Gudauskas, G. Zelenkauskaitė, R. Valionis) rengtą projektą Cube.1
2
3
4
5
6