LVOVO 59

Gyvenamųjų namų, biurų ir komercinių patalpų kvartalo Lvovo g. 59, Vilniuje, kviestinio architektūrinio projekto sąlygos ir užduotis

FAKTAI


Data: 2021
Vieta: Lvovo g. 59, Vilnius
Užsakovas: UAB “RELEVEN”
Projekto tipas: Konkurso sąlygų ir užduoties rengimas


APIE PROJEKTĄ

Kviestinio konkurso objektas – gyvenamųjų namų, biurų ir komercinių patalpų aukštuminis kvartalas. Projekto vieta yra dešiniajame Neries krante šalia konstitucijos prospekto. Konstitucijos prospektas yra viena pagrindinių miesto gatvių, palei kurią rikiuojasi aukštuminiai pastatai. Šiuo metu tai – gan intensyviai naudojama tranzito arterija, tačiau, tikėtina, kad ateityje ši gatvė bus humanizuota. Lvovo g. žymiai ramesnė, tačiau ankstyvoje dešiniojo Neries kranto kvartalo planavimo fazėje Lvovo g. potencialas nebuvo pamatytas ir didelė dalis naujai vystomų kompleksų šią gatvę traktavo, kaip “techninį privažiavimą” todėl atsuko savo blogąsias puses. Šnipiškės sparčiai urbanizuojasi tikėtina, kad per ateinančius keletą metų čia apsigyvens mažiausiai 3 tūkst. naujų gyventojų, kuriems reikės paslaugų ir viešųjų erdvių. Kol kas projektai vystomi gan padrikai, o vystytojai ne visada koordinuoja savo veiksmus. Šis projektas gali tapti impulsui keisti Lvovo g. supratimą ir jos ateitį. Projekto kvartalas turėtų būti suplanuotas taip, kad tenkintų ne tik gyventojų ir dirbančių žmonių poreikius, bet būtų prieinamas visiems miestiečiams ir darniai įsilietų į miesto kontekstą.

IŠTRAUKOS IŠ BUKLETO

Istorinė apžvalga

Demografinės tendencijos

Vykstantys projektai

Traukos taškai

XXI a. dangoraižio tipologija

Planavimo dokumentai

PROJEKTAVIMO UŽDUOTIS

Projektuojamo daugiafunkcinio kvartalo eksterjero ir interjero sprendinių kompozicinė visuma turi atitikti aukštus kokybės, inovatyvumo, tvarumo ir integralumo į esamą kontekstą standartus. Projektuojamos turi būti dvi atskiros komplekso dalys – prestižinės kokybės standartus atitinkantis aukštuminis bokštas (Lvovo g. / Kernavės g. sankirta) ir likusioji kvartalo dalis – aukštesnės kokybės standartus atitinkantys aukštuminiai pastatai. Šias dvi dalis komisija turi galėti įvertinti atskirai, nepriklausomai vienas nuo kito ir suteikti jiems atskirus vertinimo balus. Pastatų, kuriuose pagrindinės įsikūrusios funkcijos yra bendrojo naudojimo arba biurai, pirmuose aukštuose turi būti suplanuotos komercinės paskirties patalpos. Projektuojant pastatus pirmenybė turi būti teikiama inovatyviems, tvariems ir komerciškai pagrįstiems sprendimams.

Bokšto išklotinė (A)

Biurai ties Lvovo g. išklotinė (B)

Biurų kompleksas ties Krokuvos ir Kernavės g. sankryža (C)

Gyvenamas kompleksas ties Krokuvos g. (D)

Gyvenamasis pastatas ties Kernavės g. (E)

Multifunkcinis pastatas kvartalo viduryje (F)

KONKURSO NUGALĖTOJAI

Konkurso nugalėtojais išrinktos dvi architektų studijos. Aukščiausią komplekso pastatą projektuos studija UAB ARCHES, o multifunkcį kompleksą teritorijoje ir teritorijos bendrąjį planą rengs studija AKETURI ARCHITEKTAI.

WATERMARK
UAB Arches

SUMMIT
Aketuri Architektai