MERKINĖS DVARVIETĖS URBANISTINĖ VIZIJA

Dvaro funkcinės programos, apimties scenarijai ir dvaro vystymo urbanistinė vizija

FAKTAI


Data: 2020
Vieta: Merkinė
Užsakovas: UAB “Merkinės muilo fabrikas”
Projekto tipas: urbanistinė vizija


APIE PROJEKTĄ

UAB “Merkinės muilo fabrikas” keturiasdešimčiai metų išsinuomavo Merkinės dvarvietę, kurią norima ne tik atgaivinti, bet ir turėti ilgalaikės ekonominės naudos. Dvarvietė įsikūrusi unikalioje vietoje – šalia Merkinės piliakalnio, su vaizdu į Nemuno ir Merkio santakos slėnį. Kadaise čia buvo gaminamas muilas, degutas vežimų ratams, vėliau veikė mokykla, gimdymo namai, senelių prieglauda, gausu istorijų apie čia vykusias veiklas, apsilankiusius didikus ar kitus iškilius asmenis.
Teritorijoje yra keletas pastatų, kurie skiriasi savo istorine ir architektūrine verte, kultūros paveldo apsaugos reikalavimais, technine būkle ir transformacijos galimybėmis. UAB “Merkinės muilo fabrikas” komanda turi idėjų, kokios veiklos galėtų atsirasti teritorijoje. Svarstoma apie viešbutį, restoraną, konferencijų salę ar kitas panašias funkcijas, tačiau dar nėra aišku, kokie šių funkcijų dydžiai yra ekonomiškai tvarūs ir kokia jų konfigūracija leistų užtikrinti bendrą veiklų sinergiją, vietos identiteto nuoseklumą ir ilgalaikę ekonominę naudą.

TERITORIJOS VYSTYMO KONCEPCIJA

Automobilių stovėjimas sklypo pradžioje

Funkcinis pasiskirstymas

Aktyvus erdves jungiantis kiemas

Vientisa pastatų architektūrinė išraiška

Aiškus zonavimas

Vaizdingos gamtinė panoramos

PROJEKTO VIZIJA

Siekiant Merkinės dvarvietę pritaikyti bendruomenės ir svečių poreikiams, svarbu apibrėžti konkrečius darbus, jų apimtis
ir šių darbų atlikimo eigą bei etapus. Iš viso planuojama rekonstruoti 3 statinius (pagrindinį pastatą (1), skalbyklą (2) ir galimai garažą (5)), kapitaliai remontuoti 2 statinius (mažąją(3) ir didžiąją (4) ambulatorijas); taip pat bus atliekama nemažai sklypo tvarkymo ir želdinimo darbų (6-7).

VIEŠOSIOS ERDVĖS

Viešojoje erdvėje dominuoja natūralūs gamta paremti sprendimai, ieškoma būdų kaip paprastiems ir gerai paprasti plūkto žvyro takeliai įsilieja į žydinčių pievų ir drėgmę mėgstančių augalų grupes palei lietaus vandens surinkimo vietas.

PROJEKTO BUKLETAS

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.