Data: 2019 m.
Vieta: Vilnius
Užsakovas: VĮ Turto Bankas
Projekto tipas: Ministerijų perkėlimo į naujas bendras patalpas investicinis projektas
FAKTAI
APIE PROJEKTĄ
Lietuvos Respublikos Vyriausybė įgyvendina valstybės nekilnojamojo turto (toliau – VNT) centralizuoto valdymo reformą, kurios strateginis tikslas – optimizuoti VNT apimtis, kad valstybė turėtų tik tiek nekilnojamojo turto, kiek jo reikia valstybės funkcijoms vykdyti. Viena iš sudėtinių tokios reformos dalių – administracinės paskirties VNT. Dėl šio tikslo, buvo inicijuotas projektas, kurio tikslai susiję su AVNT optimizavimu:
• siekti valdyti valstybės institucijų ir įstaigų aprūpinimo administracinės paskirties valstybės nekilnojamuoju turtu (pastatai, patalpos ar jų dalys (toliau – AVNT)) poreikį, kuris turi būti pagrįstas kaštų ir naudos analize bei atitikti teisės aktų nustatytus rodiklius bei normatyvus;
• siekti mažinti AVNT valdymo sąnaudas, kurios yra dengiamos valstybės lėšomis.
PROCESAS
Siekiant detaliai išsiaiškinti skirtingų ministerijų darbuotojų poreikius buvo pasirinktas interaktyvių dirbtuvių metodas, kurių metu buvo siekta išsiaiškinti kaip savo ateities darbo aplinką įsivaizduoja ministerijų vadovai ir darbuotojai. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviams buvo duota užduotis viename šimte kvadratinių metrų sukurti patogią ir patrauklią darbo aplinką dešimčiai valstybės darbuotojų. Aštuonių dirbtuvių rezultatai buvo susisteminti ir išvestas funkcinių elementų vidurkis. Esminė dirbtuvių išvada – tipinė MM darbo vieta turėtų būti lanksti ir lengvai prisitaikyti prie skirtingų institucijos padalinių poreikių, vadybos ir darbo metodų, ir pasiūlyti spektrą skirtingų darbo aplinkų.
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS MINISTERIJOSE
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
Lietuvos Respublikos energetikos ministerija
Lietuvos Respublikos finansų ministerija
VIZIJA
Rekomenduojama Ministerijų miestelio komplekso infrastruktūrą kurti tokia seka:
– Pradžioje pastatomi pirmieji pastatai, kurie pradeda formuoti būsimo kvartalo perimetrą nuo Lietuvos Respublikos Seimo pusės. Šalia teritorijos sukuriama aikštė, kurioje gali būti pradėti organizuoti pirmieji renginiai, skirti teritorijos įveiklinimui, taip supažindinant apibrėžtų ministerijų darbuotojus bei miestiečius su vystoma teritorija.
– Vystant teritoriją, pastatomi kiti pastatai, kuriais suformuojamas A. Goštauto gatvės perimetras.
– Perkėlus pakankamai apibrėžtų ministerijų, atsiranda didesnis poreikis pastatyti automobilių saugyklą. Statant šį statinį, parengiamos konstrukcijos pastatui, kuris bus statomas virš automobilių saugyklos. Pastačius automobilių saugyklą, vidinis kiemelis tampa uždaras, čia pilnai formuojamas vidinis sodas; kita viešoji erdvė suformuoja vakarinėje sklypo dalyje tarp automobilių saugyklos ir Teisingumo ministerijos pastato.
– Virš automobilių saugyklos pastato statomas paskutinis Ministerijų miestelio korpusas, kuriame įkuriamos trys ministerijos: Susisiekimo, Aplinkos ir Energetikos.
– Vykdant rangos darbus, turėtų būti numatyta galimybė Ministerijų miestelio komplekso statinius įvesti į eksploataciją (ir pasirašyti darbų užbaigimo, turto pripažinimo baigtu ir tinkamu naudoti aktus) palaipsniui, o ne visą kompleksą, baigus paskutinio statinio rangos darbus. Tokiu būdu palengvinamas ministerijų perkėlimas į numatytas patalpas, užtikrinamas ministerijų darbo nenutrūkstamumas.