PANEVĖŽIO BASEINAS

Atviro projekto konkurso objektas – rekonstruojamo sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“
A. Jakšto g. 1 Panevėžyje architektūrinio projekto sukūrimas

FAKTAI


Data: 2019 m.
Vieta: A. Jakšto g. 1, Panevėžys
Užsakovas: Panevėžio miesto savivaldybės administracija
Projekto tipas: Architektūrinio konkurso sąlygų sukūrimas


APIE PROJEKTĄ

Sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“ rekonstrukcija siekiama padidinti neformaliojo švietimo, sveikos gyvensenos sportuojant, kultūros ir (ar) laisvalaikio paslaugų prieinamumą Panevėžio miesto gyventojams bei miesto svečiams, sudaryti sąlygas gyventojų užimtumui didėti Panevėžio mieste. Projekto metu bus praplečiamas komplekso funkcionalumas, papildant jį naujomis erdvėmis. Vietoje dalies pastato projektuojamas priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius FINA varžybų standartus atitinkantis baseinas, SPA zona, sporto salės zona, kineziterapijos kambariai ir kitos aptarnaujančios patalpos. Senasis 25 metrų ilgio 4 takelių baseinas bus rekonstruojamas. Priestatas turi tapti integralia komplekso dalimi, stiprinančia teritorijos, kaip sporto ir sveikatingumo zonos, reikšmę mieste, pritaikyta bendruomenės susibūrimams ir laisvalaikio leidimui.

IŠTRAUKOS IŠ BUKLETO

Atgyjantis miestas

Planavimo schemos

Funkciniai ryšiai

Pasiekiamumas

Pastatas ir jo programa

Konkurso užduotis

KONKURSO TIKSLAI

• Rasti urbanistiškai integralią, šiuolaikišką architektūrinę idėją sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ pastato rekonstrukcijai.

• Rasti geriausią architektūrinę sporto ir sveikatingumo „Aukštaitija“ rekonstrukcijos, kurios metu praplečiamos funkcijos, skirtos ugdyti aukštą plaukimo meistriškumą, puoselėti įvairias vandens sporto šakas bei užtikrinti įvairių paslaugų spektrą skirtingo amžiaus ir gebėjimų miesto gyventojams, idėją.

• Rasti integraliausius vietos urbanistines ir topografines sąlygas atitinkančius rekonstrukcijos bei aplinkos tvarkymo planinius sprendinius.

• Rasti projektą, kurio sprendiniai užtikrintų sporto ir sveikatingumo komplekso atvirumą visuomenei bei leistų sklandžiai vykdyti veiklą.

• Rasti geriausius sprendinius į sporto centrą integruoti 50 metrų, 10 takelių FINA standartus atitinkantį baseiną su sveikatingumo zona, sporto sale, kineziterapijos kabinetais ir kitomis viešosiomis funkcijomis.

KONKURSO NUGALĖTOJAI

Atviro projekto konkurso – rekonstruojamo sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“ A. Jakšto g. 1 Panevėžyje laimėtojais išrinkti studija „Heima“.

Komisija įvertino šį pasiūlymą kaip nepaprastai jautrų darbą. Tai darbas kuriame išskirtinai integraliai valdoma pastato forma ir sąsaja su interjeru, meistriškai suvaldytos erdvės, puikiai vertinama dermė tarp skirtingų siūlomų medžiagų. Priestatas savo išraiška nebando flirtuoti su esamu tūriu, bet pratęsia Panevėžio individualių namų atmosferą ir nuotaiką, net nebandydami rasti kažkokių kompozicinių sąsajų su esamu tūriu ir kontrasto principu palieka švarų tūrį. Tai naujas XXI amžiaus statinys. Gerai įvertinta pastato funkcinė sąranga: planas aiškus, nekomplikuotas, gerai išspręstas srautų judėjimas, aiški orientacija. Sumaniai išspręstas tribūnų klausimas, išdėliojant jas dviejose baseino pusėse, taip paskirstant srautus. Patekimas į apatines tribūnas yra tobulintinas, tačiau įmanomas. Didelis natūralios šviesos kiekis kuria maksimalų jaukumo jausmą. Architektai pasirinko didelę dalį viešosios erdvės skirti pievai, nekuriant papildomų veiklų. Tai kitoks, tačiau pagrįstas sprendimas, siekiant koncentruoti žmonių srautą greta pastato, o viešą erdvę formuoti nebe aktyvią, tačiau pasyvią, paprastą prižiūrimą pievą, kurios priežiūra paprasta bei ši, komisijos nuomone, galės atlikti ir ekologines funkcijas, bei natūralų lietaus nuotekų valdymą.

KONKURSO SĄLYGŲ BUKLETAS