ŽIUPRONIŲ G. 9 IR 7 KVIESTINIS ARCHITEKTŪRINIS KONKURSAS

Dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis ir administracinėmis patalpomis kviestinio architektūrinio konkurso sąlygų ir techninės užduoties parengimas

FAKTAI


Data: 2021 m.
Vieta: Žiupronių g. 9 ir 7, Vilnius
Užsakovas: UAB“Dolversa“
Projekto tipas: Konkurso rengimas


APIE PROJEKTĄ

Kviestinio projekto konkurso objektas – dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis ir/arba administracinėmis patalpomis Žiupronių g. 7 ir 9, Vilniuje architektūrinio projekto sukūrimas.

Tai prestižinės ir aukštesnės klasės daugiabučių gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis ir dviejų viešų erdvių, esančių šalia sklypo sutvarkymas. Teritorijos gretimybės, kultūros paveldo apsaugos ir kiti dokumentai, bei esama posesijų struktūra nulėmė gan inovatyvų architektūrinio konkurso organizavimo formatą, kai konkursas organizuojamas ne vienam kompleksui, o dviems atskiriems pastatams dviejuose atskiruose sklypuose.
Konkurso dalyvių prašoma suprojektuoti du atskirus per ugniasienę sujungtus pastatus, kurie bus vertinami atskirai, todėl konkursas gali turėti du nugalėtojus, vieną pastatui esančiam sklype Žiupronių g. 7, kitą pastatui esančiam sklype Žiupronių g. 9. Jei du geriausius sprendimus pasiūlys ta pati komanda – projektavimo darbų sutartis, jei pavyks susitarti, bus pasirašoma su vienu nugalėtoju.

Teritorijos gretimybės ir esama posesijų struktūra suponuoja smulkų senamiestinį mastelį, todėl konkursas organizuojamas dviems atskiriems pastatams dviejuose atskiruose sklypuose. Konkurso dalyvių prašoma suprojektuoti du atskirus, per ugniasienę sujungtus pastatus, kurie bus vertinami atskirai.

PROJEKTO NUGALĖTOJAI

RELEVEN organizuotame, Žiupronių 7 ir 9, Vilnius, kviestiniame architektūriniame konkurse nugalėjo Studija “Heima” architektai su pasiūlymu DUNAMU. Konkurse iš viso varžėsi 5 darbai iš Lietuvos ir Nyderlandų, o juos vertino ir recenzavo autoritetinga komisija.

Geriausiai įvertintas kompleksas, ekspertinės komisijos nuomone, išsiskyrė senamiestį puikiai papildančia urbanistine struktūra, puikiai įveiklintomis pirmo aukšto erdvėmis, jautriu medžiagiškumu ir bendru komplekso architektūrinės idėjos išbaigtumu. Konkurso darbas puikiai susitvarkė su šios teritorijos keliamais urbanistiniais, architektūriniais, kultūros paveldo reikalavimais, reljefo ir kitais iššūkiais.